Жителі Запоріжжя б’ють на сполох в соцмережах з-за аварії на АЕС

На атомні станції різко збільшили навантаження із-за дефіциту вугілля в країні

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Жителі Запоріжжя у соціальних мережах б’ють тривогу у зв’язку з НП на Запорізькій АЕС і навіть почали ділитися інформацією, як вести себе при радіаційній небезпеці. Як повідомлялося раніше, 18 квітня, на Запорізькій АЕС під дією автоматики в 19:52 був відключений від мережі енергоблок №6. На АЕС в роботі знаходилися 4 енергоблоку. За офіційною версією, причини спрацювання автоматичної системи та відключення енергоблоку з’ясовуються.

Жителі регіону побоюються, що від них можуть приховувати правду. «До пожарища в Балаклії та вибуху на нафтобазі у Вишневому під Києвом обстановка в Запоріжжі звичайно більш спокійна. Але давайте згадаємо – а про Чорнобиль хіба не мовчали перші дні? Хто ж вам визнається так відразу – так, є небезпека. Навіщо їм паніка?», — пише у своєму блозі житель Мелітополя Андрій Трегубов. Користувачі на форумах та групах міста в соцмережах активно обговорюють тему ПП.

Тривалий час українські АЗС працювали на паливі з РФ, але в 2011 році в цілях диверсифікації поставок» пішли експерименти по використанню палива виробництва «Westighouse». «Експеримент був невдалим, американські ТВЗ виявилися поламаними/бракованими, це призвело до збитків українського «Енергоатому» на 175 мільйонів доларів», — повідомляє сайт «Типове Запоріжжя».

Після 2014 року продовжилися спроби використовувати в реакторах паливо «Westighouse». «У 2014 році на нього перейшли на третьому блоці Південно-Української АЕС, а в 2015 їх спробували впихати ще два енергоблоки. «Дивний збіг», але після цього всі ці енергоблоки були змушені піти на тривалий позаплановий ремонт», — сказано на міському сайті.

У жовтні минулого року міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик заявив про запуск п’ятого запорізького блоку АЕС на паливі Westinghouse. Тоді ж він додав, що розглядається програма, щоб 40% атомних блоків України працювали на ядерному паливі Westinghouse.

Навантаженням на АЕС перекривають дефіцит вугілля

Як повідомляли «Вісті», президент України Петро Порошенко заявив про те, що Україна різко збільшила частку атомної енергії в загальному енергетичному балансі країни: було 47%, зараз стрімко наближається до 60%». Така зміна викликана дефіцитом вугілля в країні. Фахівці з енергетики пояснили, що Україна збільшила навантаження на свої атомні станції.

«При такій високій частці в структурі ринку електроенергії атомних станцій загальна енергобезпеку країни безпосередньо залежить від стабільної роботи АЕС. Хоча насправді ні про яку стабільність мова не йде», — розповів «Вістям» джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, який побажав залишитися невідомим.

В Україні експлуатуються 15 енергоблоків загальною потужністю 13 835 МВт на чотирьох атомних електростанціях: 6 блоків Запорізької, 4 — на Рівненській, 3 — на Південно-Українській (Миколаївська область) та 2 — на Хмельницькій.

Источник

Загрузка...