Що читати? Бестселери в світі нон-фікшну

Завдяки праці вітчизняних перекладачів та видавництв український читач нарешті має змогу поринути у багатий на корисні поради світ американського нон-фікшну. У нашій підбірці — виключно інтелектуальна література, що надихає на зміни і розвиток.

«Сила інтровертів» — бестселер від Сьюзен Кейн. На численних прикладах з політики, бізнесу, освіти, громадського та культурного життя авторка розповідає, у чому криється потенціал тихих та замкнених людей. Вона дає практичні поради, як ефективно вести переговори, будувати кар’єру і влаштувати особисте життя, врахувавши особливості інтровертності. Серед завдань автора — надати інтровертам впевненості і допомогти батькам «тихих» дітей.

«У нашому суспільстві діє система цінностей, яку я називаю «екстравертний ідеал», — поширене переконання, що ідеальне «я» має бути товариським, домінувати і завжди перебувати у центрі уваги. Ми робимо величезну помилку, коли так легковажно вихваляємо ідеал екстраверта. Адже численні блискучі ідеї, витвори мистецтва та винаходи, від теорії тяжіння і відносності до персональних комп’ютерів і серії книг про Гаррі Поттера, народилися в головах спокійних і вдумливих людей, які знали, як налаштуватися на власний внутрішній світ і яких скарбів там шукати.»

 

Сьюзен Кейн закликає до «тихої революції». Тобто до усвідомлення очевидного факту: «мовчуни» так само корисні. У світі «teambilding» вони частіше слухають інших, прислухаються до власних відчуттів, реагують на обговорення загальних проблем.

 

«Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів» — книга президента щорічної конференції TED Кріса Андерсона, яка є безцінним посібником з ораторського мистецтва.
Нескінченні доповіді і нудні лекції відійшли у минуле, в сучасному світі у нас є лише декілька хвилин, щоб донести свою думку до слухачів.  Тому автор ділиться прийомами вдалого виступу: як сформулювати зміст і ефективно донести власну ідею до аудиторії. як подолати страх публічних виступів, як встановити контакт з аудиторією, як пояснити складні моменти тим, хто не в темі.

«Ідеї, які дійсно могли б вирішити серйозні проблеми, часто залишаються непоміченими через те, що їх талановитим авторам бракує впевненості і майстерності на сцені. Це справжня трагедія. Якщо правильно представлена ідея за лічені хвилини може поширитися по всьому світі, створюючи свої копії у мільйонах свідомостей, великою перевагою буде вміння знайти найкращій спосіб спрямувати її на потрібний шлях. І кожен, молодий чи старий, може скористатися цією суперсилою.»

 

Ви дізнаєтесь, яких мовних зворотів слід уникати, в чому виходити на сцену, який стиль поведінки обрати та які допоміжні матеріали використовувати. Андерсон упевнений: якщо ви за обідом можете поділитися з друзями якоюсь історією, то й публічну промову подужаєте.

 

«Країна стартапів» Дена Сенора і Сола Синґера — книга про інновації і підприємництво. Автори вирушили у подорож діловим світом Ізраїлю, щоб з’ясувати походження і природу багатства цієї бідної землі. В книзі наведені десятки бізнес-історій, які з успіхом були реалізовані в Ізраїлі та на основі яких автори намагаються вивести кілька ключових правил. 

«Для світу, який шукає ключів до інноваційності, найпродуктивніше пошукати їх в Ізраїлі. Заходові потрібна інноваційність; Ізраїль має її. Зрозуміти, звідки походить ця підприємницька енергія, на що вона спрямована, як підтримувати її на належному рівні і як інші країни можуть перейняти досвід країни, яка за самою сутністю є країною стартапів, — завдання надзвичайної ваги у наші часи.»

 

Книга переповнена цікавими і корисними порадами. Серед них є такі: завжди піддавайте сумнівам очевидні речі, ставте питання і сперечайтеся. Для розвитку компанії потрібно заохочувати працівників висловлювати незгоду та альтернативні погляди, адже якщо ви навіть не підозрюєте, що підлеглі з вами не погоджуються, — ви в біді.

Ця книжка може стати натхненням для великої кількості українських підприємців. Бо історія інновацій в Ізраїлі є унікальною, але такою ж унікальною вона буде і в Україні.

 

 

«Оригінали» Адама Ґранта — це книга, яка допомагає не лише усвідомити свої власні унікальні переваги, а й знайти у собі сили для того, щоб кинути виклик усталеному погляду і втілити у життя свій власний. Використовуючи дивовижні дослідження і цікаві приклади, Адам Грант блискуче показує, як відстоювати нові ідеї, руйнувати стійкі міфи, які тримають нас на місці і змінити не лише наше життя, а й наш світ.

«Оригінальність як така починається з творчості — генерування ідеї, що є водночас новою і корисною. Але це лише початок. Оригінали – це люди, які для реального втілення своїх візій беруть ініціативу на себе. Ця книжка — про те, як усі ми можемо стати оригінальнішими.»

 

Спираючись на несподівані дослідження, звертаючись до прикладів, що наявні у світі політики, спорту та шоу-бізнесу, Грант зясовує, як розпізнати хорошу ідею, чітко і коротко донести її до оточуючих, знайти союзників, вибрати правильний час для рішучих дій, побороти страхи і сумніви.

 

Технологію спринту створив дизайнер компанії Google Джейк Кнапп, і спочатку її використовували його колеги, творці відомих продуктів, як от Gmail i Chrome. Врешті авторами було написало вичерпну і докладну інструкцію застосування спринтів для тестування практично будь-яких продуктів і послуг — це «Спринт», бестселер 2016 року.

«А що, як додати до командних майстер-класів кілька магічних інгредієнтів — зосередження на самостійній роботі, час на розробку прототипу та невідворотний дедлайн? Я вирішив назвати цей процес «спринтом»… Проводити спринти було захопливо. І дієво! Ми випробовували, створювали й запускали ідеї, та найкраще те, що вони часто ставали успішними в реальному житті. Процес спринту ширився по Google від команди до команди, від офісу до офісу. Згодом я чув про спринти від незнайомих мені людей.»

 

Автор книжки не тільки до деталей розписує практично кожну годину з пяти днів спринту, а й пояснює, чому не працює брейнстормінг, як уникнути пасток у звичних процесах прийняття рішень, а також як адаптувати технологію спринту практично для будь-якої компанії, неприбуткової організації і навіть університетської аудиторії. 

Загрузка...