Представники Управління взяли участь у круглому столі щодо реформування системи ДСНС

20 квітня у місті Київ громадською організацією «Інститут громадянського суспільства» проведено засідання кругло столу «Добровольці — вогнеборці  — як фактор безпеки в об’єднаних територіальних громадах».

Захід відбувся у рамках проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», за фінансової підтримки Європейського Союзу для представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій та посадових осіб (ГУ У ДСНС України в областях) до повноважень яких належить реалізація завдань щодо реформування системи ДСНС.

У заходах, окрім голів Білозірської, Набутівської та Мокроколигірської об’єднаних територіальних громад Черкаської області взяв участь і заступник начальника Управління ДСНС України у Черкаській області полковник служби цивільного захисту Перевізник Вячеслав Миколайович.

Із вступним словом перед присутніми виступив директор з науки та розвитку громадської організації «Інститут громадянського суспільства» Анатолій Ткачук, який представив: — «Проект підтримки реформування місцевого самоврядування в Україні направлений на практичну реалізацію Концепції місцевого самоврядування та територіальної організації в Україні, побудову співпраці між неурядовими організаціями та місцевими органами влади».

Він зокрема зазначив, що метою реалізації реформи є нарощування потенціалу для ефективного просування децентралізації і наша мета показати реальну історію успіху на рівні місцевих громад, в тому числі, і з питань забезпечення пожежної та техногенної безпеки.

В свою чергу директор департаменту з організації цивільного захисту ДСНС України Михайло Майоров від імені голови ДСНС України висловив щиру вдячність учасникам за участь у круглому столі. Представляючи стратегію реформи системи ДСНС в умовах децентралізації  і реформування місцевого самоврядування в Україні, Михайло Олександрович зазначив: — «Стан соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад напряму залежить від забезпечення цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки в громадах. Діяльність ДСНС невід’ємно пов’язана з реформуванням органів місцевого самоврядування і наше рішення: вдосконалення структури ДСНС, створення та розвиток місцевих пожежних команд, залучення добровольців — вогнеборців, спрямовані на дієве забезпечення безпеки наших громадян. Реформування пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС районного рівня, зокрема створення руху добровольців – вогнеборців, сприятиме зменшенню оперативного часу реагування і збільшенню ефективності діяльності».

В процесі обговорення також виступили кращі практики місцевого самоврядування у сфері розвитку цивільного захисту, місцевої та добровільної пожежної охорони. Зокрема, Олександр Тутка — голова Шишацької об’єднаної територіальної громади Полтавської області, Олег Рудик — заступник голови Веселівської об’єднаної територіальної громади Запорізької області та Костянтин Даниленко — начальник пожежного поста Центру безпеки громадян Черкаської об’єднаної територіальної громади Донецької області.

Свої пропозиції законодавчих змін для розвитку цивільного захисту, місцевої та добровільної пожежної охорони в об’єднаних територіальних громадах внесли Олена Кулеба — начальник юридичного управління ДСНС  України, Олександр Лещенко — заступник директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України та Андрій Пелехатий – представник Інституту регіональних досліджень НАН України, інформує прес-служба ДСНС

Загрузка...